Wyprawy offroad w górach – atrakcje dla fanów mocnych wrażeń

Jazda samochodem terenowym po trudnym terenie ma fachową nazwę offroad. W Polsce jest wielu miłośników offroadu, który każdą wolną chwilę spędzają na przygotowywaniu swoich samochodów do wypraw i poruszania się nimi w trudnych warunkach. Czy jest to zabawa zarezerwowana wyłącznie dla osób, mających bogaty portfel i posiadających własny samochód? Okazuje się że nie. Zajawka na offroad dotyczy również osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem. Nie muszą oni mieć swoich samochodów, ponieważ mogą skorzystać z komercyjnie organizowanych wypraw.

 

Offroad na zamówienie

Wyprawy offroadowe organizowane są na całym świecie, również w Polsce. Przygotowywane są przez wyspecjalizowane firmy i biura, posiadające własny sprzęt samochodowy i pilotów. Potrafią oni zorganizować taką wyprawę w najtrudniej dostępnych miejscach, zapewniając jej uczestnikom bezpieczeństwo i olbrzymią dawkę adrenaliny. Na czym polegają takie wyprawy? Na co można liczyć w ich trakcie? Jakie samochody mają do dyspozycji uczestnicy?

 

Offroad – na czym to właściwie polega

Jazda w trudnym terenie samochodem z napędem na 4 koła wydaje się być prosta i przyjemna. Wyprawy offroadowe udowadniają że wcale tak prosto nie jest. Wybierając się na taką przygodę, trzeba mieć świadomość że nie raz będzie trzeba opuścić ciepłą kabinę samochodu i wejść prosto do grząskiego i głębokiego błota. Przedzierać się w nim po kilkaset metrów, podążając w stronę drzewa, ciągnąc za sobą ciężką linię wciągarki. To konieczne, kiedy samochód zakopie się w grząskim terenie i nie będzie możliwości jego wydostania. Wyprawy offroadowe to również konieczność zmierzenia się ze słabościami swojego charakteru. Duża dawka adrenaliny to tylko jedno. Towarzyszy jej również pokaźna ilość stresu, obaw i wątpliwości, a także brak kontaktu ze światem. Dlaczego? Wyprawy offroadowe organizowane są w trudnych terenach gór i lasów. Nie wszędzie tam jest zasięg sieci komórkowych. Do dyspozycji uczestników pozostaje wyłącznie łączność radiowa i satelitarna.