Nissan Leaf - jaką ładowarkę wybrać?

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniej ładowarki do samochodu elektrycznego to nic trudnego. Wręcz przeciwnie! Taki zakup nierzadko wiąże się z wieloma elementami, które trzeba dokładnie przeanalizować. Jesteś właścicielem Nissana Leaf lub planujesz jego zakup? W naszym artykule opiszemy, na co powinieneś zwrócić uwagę, abyś mógł w pełni cieszyć szybkim i wydajnym ładowaniem pojazdu.

 

Obecnie rynek obfituje w różne urządzenia ładujące do samochodów elektrycznych – m.in. stacje ładowania czy wallboxy. Jak wybrać to odpowiednie? Niezbędne informacje znajdziesz w dalszej części artykułu.

 

Nissan Leaf – idealny samochód dla całej rodziny

Nissan Leaf jest jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Europie. Swoją sławę zawdzięcza m.in. doskonałym osiągom oraz wysokiej jakości wykonania. Co ważne, gwarantuje on również bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych technologii

 

Jego daleki zasięg (do 385 km) możliwy jest dzięki akumulatorowi o mocy 62 kWh. Dodatkowo doskonale sprawdza się w przypadku dłuższych przejazdów ze względu na pojemny bagażnik. Warto również wspomnieć o jego nienagannym designie i przestronnym wnętrzu.

 

Ładowarki naścienne typu wallbox - czy warto?

Jaka ładowarka do Nissana Leaf będzie najlepsza? W pierwszej kolejności poruszymy temat wallboxów - ładowarek naściennych, które można zamontować przykładowo w domowym garażu.

 

Ładowarki do samochodów elektrycznych typu wallbox to bardzo duże udogodnienie dla każdego posiadacza samochodu elektrycznego. Zamiast dojeżdżać na stację, możemy szybko i sprawnie naładować akumulator w domu.

 

Wallboxy gwarantują przede wszystkim wysoką wydajność ładowania. Są proste w obsłudze i nie zajmują wiele miejsca, ponieważ są montowane na ścianie (np. w garażu). Ponadto, wykazują się wysoką energooszczędnością. Możliwe jest to dzięki ich budowie, która sprawia, że nie zasilają gniazda, jeśli nie jest ono używane.

 

 

Na co uważać przy wyborze wallboxa?

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedniego wallboxa do swojego Nissana Leaf? Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

  • Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na zakup ładowarki do jakiegokolwiek samochodu elektrycznego, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej odporność na czynniki zewnętrzne. Profesjonalna ładowarka powinna być wytrzymała nie tylko na bardzo niską, ale także wysoką temperaturę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz samochód zostanie naładowany, a nam nie grozi niebezpieczeństwo.

  • Obsługa urządzenia

Przy wyborze ładowarki warto także sprawdzić, czy jest ona prosta w obsłudze. Nikt z nas nie chce poświęcać sporej ilości czasu na podłączanie urządzenia. Ładowarka powinna być intuicyjna, a co za tym idzie zapewniać szybki proces ładowania.

 

Jaką ładowarkę wybrać do Nissana Leaf?

Wallboxy mogą pracować w zakresie 7,4-22 kW. Im większa moc zasilania ładowarki, tym naturalnie krótszy będzie czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora. Przykładowo czas ładowania Nissana Leaf do 100% ładowarką Wallbox 7 kW zajmie ok. 7,5 h. Szybka ładowarka 50 kW (od 20% do 80%) to z kolei zaledwie 60 minut.

 

Dodatkowo, aby wydłużyć czas między ładowaniami, zaleca się korzystanie z trybu Eco lub hamowania regeneracyjnego w trybie B.

 

Nie wiesz, jaki model ładowarki wybrać? Skontaktuj się z zaufanym dystrybutorem, który doradzi ci w zakresie doboru urządzenia i przeszkoli z jego obsługi.