Elegancka koszula męska – zasady doboru

Elegancka koszula odgrywa w męskiej szafie podobną rolę jak stylowa czarna sukienka w kobiecej garderobie. Jednak wybór odpowiedniej męskiej koszuli wcale nie jest taki prosty! Sprawdź, jakie są podstawowe zasady doboru koszuli, dzięki czemu już nigdy nie popełnisz błędów w tej kwestii. 

 

Dobierz koszulę do okazji

Pierwszą kwestią, na którą obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę to konkretna okazja, w związku z którą chce się założyć koszulę. Oczywiście, wiadomo, że będzie to jakieś eleganckie wyjście, jednak jedno drugiemu nie równe. Bowiem może być to ślub, wesele, czy też inna rodzina uroczystość, jak i służbowa okoliczność lub ważne spotkanie. 

 

Dobrze dopasowana koszula to klucz do sukcesu

Najważniejsze jest to, żeby elegancka koszula męska była dobrze dobrana. W końcu chyba nie ma nic gorszego niż zbyt luźna, albo za ciasna koszula. Wygląda to bardzo niechlujnie i nieprofesjonalnie. Jej rozmiar po prostu musi być zgodny z takim, jaki nosi konkretna osoba. Dodatkowo warto zauważyć, że koszula dla mężczyzny co do zasady posiada dwa rozmiary. Jeden z nich dotyczy kołnierzyka, a drugi reszty koszuli. Warto zatem dokładnie zmierzyć te dwa parametry oraz zapoznać się z tabelą rozmiarów, jaka obowiązuje w konkretnym sklepie. 

 

Dobór koszuli musi uwzględniać nie tylko konkretne wymiary danej osoby, jednocześnie trzeba przeanalizować także kształt sylwetki mężczyzny. To pozwoli na dopasowanie koszuli w odpowiednim modelu. Bowiem jest z czego wybierać. Dostępne są koszule o standardowym kroju, które pasują praktycznie na wszystkich. Koszule męskie mogą występować również w wersji slim. Są one specjalnie wyprofilowane, posiadają wcięcie w talii i idealnie podkreślają kształty. Szczególnie te wysportowane i umięśnione. 

 

Zwróć uwagę na jakość materiałów

Najlepiej jest zdecydować się na wybór koszuli, która posiada ładny krój i wykończenie oraz jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Warto także zastanowić się z czym będzie łączona ta konkretna koszula. Chodzi tutaj na przykład o garnitur, krawat czy też muszkę. Wszystkie te elementy muszą do siebie pasować. 

 

Istotną rolę odgrywa także cena. Bowiem nie zawsze jest tak, że najlepsza elegancka koszula męska to ta, która kosztuje najwięcej. Tak naprawdę w tej kwestii nie ma takiej zasady. A powinno liczyć się to, żeby jakość koszuli była adekwatna do jej rzeczywistej wartości. Warto również to sprawdzać, aby nie dać się nabrać. 

 

Estetyka i wygoda przede wszystkim 

Ważne jest także po prostu to, aby koszula wizualnie podobała się osobie, która będzie z niej korzystać. Ponadto trzeba się w niej komfortowo i wygodnie czuć, bowiem nawet najdroższa koszula nie spełni swej roli, jeśli będzie ograniczała ruchy i po założeniu jej nie będzie można normalnie funkcjonować. 

 

Powyższe zasady doboru męskiej koszuli to podstawowe reguły, których praktyczne zastosowanie na pewno przyniesie wiele korzyści. Warto wziąć je pod uwagę w trakcie najbliższych zakupów. To gwarancja, że elegancka koszula męska zostanie prawidłowo dobrana.