5 zalet kursów językowych

Znajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach bardzo ważna kwestia i spory atut, zarówno w kontaktach międzyludzkich, prywatnych, jak i zawodowych. Coraz częściej  spotykamy osoby z wielu zakątków świata, posiadamy takich znajomych lub mamy z nimi styczność w pracy. Problem powstaje wtedy, gdy nie potrafimy się z nimi porozumieć, nie zawsze bowiem wystarczy powierzchowna znajomość języka, gestykulacja czy mimika twarzy. Dlatego tak ważne jest zdobywanie nowej wiedzy, szczególnie związanej z językiem obcym. Dobrym rozwiązaniem są kursy językowe, których obecnie jest wiele na rynku. 


Szeroka oferta kursów językowych

Kiedyś nauka języka obcego kojarzyła się przede wszystkim z korepetycjami, dzisiaj oferta nauki jest bardzo szeroka i interesująca. Podstawowym miejscem kursów są  placówki szkół językowych czy akademie językowe, w których znajdziemy szeroki wachlarz możliwości, dzięki różnym metodom nauczania. 


Kolejną opcją są językowe kursy online, które są odpowiedzią na nasz współczesny tryb życia. Dzięki specjalnym aplikacjom możemy uczyć się języka w dowolnie wybranym momencie. Multimedia, nagrania, gry i ćwiczenia w formie online to świetna zabawa, a przy tym szybka forma nauki. 
Inną metodą są kursy za granicą, obozy językowe czy wakacyjne. Takie kursy kierowane są do różnych grup – studentów, osób dorosłych, uczniów, a także firm i korporacji. Nauka w różnych częściach świata pozwala na przeżycie wspaniałej przygody, poznanie innych kultur oraz szybkie przyswojenie języka. 


Ostatnią możliwością są kursy językowe dofinansowane przez Unię Europejską. Dzięki dofinansowaniu uczestnicy nie są obciążani żadnymi kosztami uczestnictwa w kursie lub pokrywają tylko jego niewielką część. Wielu z nas uważa, że kursy językowe są drogie, ale obecnie na rynku jest tak wiele metod nauczania dla każdej grupy wiekowej, dlatego każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.


Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim kursy języka angielskiego. Jego znajomość to współcześnie absolutna podstawa - przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak i w sferze kontaktów biznesowych. Coraz więcej osób jest zainteresowanych nabywaniem kompetencji w zakresie niemieckiego, hiszpańskiego, czy też ostatnio coraz bardziej popularnego - języka chińskiego. Motywacją do podjęcia nauki nowych języków bardzo często jest zapewnienie sobie stabilnej pozycji na rynku pracy

 

Zalety kursów językowych

Uczestnictwo w kursie językowym to doskonała inwestycja we własny rozwój. Oto największe zalety zajęć językowych. 

  • Systematyczność w nauce - pozwala ona na zachowanie dyscypliny i obowiązku nauki, działa motywująco. 
  • Zajęcia z wykwalifikowanym nauczycielem – pozwalają na uzyskanie natychmiastowych odpowiedzi i rad związanych z naszymi postępami w nauce.
  • Konwersacje - spontaniczne rozmowy na wyjazdach zagranicznych. Rozmówki na zajęciach sprawiają, że możemy szlifować język, uczyć się poprawnej wymowy i zwiększać zasób słownictwa. Z kolei rozmowy na obozach zagranicznych są spontaniczne, a kontakt z językiem nie ogranicza się tylko do trwania zajęć, ale jest on stały, dosłownie 24 godziny na dobę. 
  • Różnorodne metody nauczania dostosowane do indywidualnych potrzeb - Pozwalają na szybkie przyswajanie wiedzy, uwalniają nasze wrodzone zdolności językowe, dzięki czemu efekty nauki są naturalnie i trwałe. 
  • Nowe kontakty i znajomości pozwalają na  poszerzenie horyzontów, wymianę poglądów, a co za tym idzie - jesteśmy bardziej otwarci i komunikatywni.

Wyszczególnione zalety nie są jedynymi, gdyż po zakończeniu kursu nabywamy także inne cenne wartości dodatkowe. Przede wszystkim są to różne certyfikaty, które świadczą o nabytej wiedzy i umiejętnościach. Te z kolei zwiększają naszą szansę na zatrudnienie czy wyjazd za granicę na studia. Dzięki kursom językowym podróże już nigdy nie będą dla nas trudne, ponieważ będziemy czuć się pewniej w rozmowie z obcokrajowcem, a nasza komunikacja z nim stanie się łatwiejsza i bardziej płynna. Dodatkowo możemy czytać książki i oglądać filmy, np. w języku angielskim. Po kursie językowym nie ma już tylu barier, wzrasta nasza pewność siebie, jesteśmy bardziej atrakcyjni na rynku pracy, a także stajemy się obywatelem świata, który poradzi sobie w każdym miejscu i porozmawia bez problemu z drugim człowiekiem. 

 

Katarzyna Bałdyka